У Івано-Франківській області зареєстровано 43 випадки гастроентероколітів - Богородчанський р-н


09:04
22.08.2008

Під час повені в Івано-Франківській області було підтоплено 417 населених пунктів, на даний час підтоплених населених пунктів не залишилось (було підтоплено 24993 житлових будинків, на даний час підтоплених житлових будинків немає).

На виконання наказу від 28.07.08р. № 414 “Про посилення державного санітарно-епідеміологічного нагляду на потерпілих від дощової повені територіях” в області створено та працюють 17 штабів та 36 оперативних бригад з метою надання допомоги в подоланні наслідків стихійного лиха та для забезпечення комплексного обстеження об’єктів на постраждалих територіях.

Проводиться щоденний моніторинг інфекційної захворюваності в постраждалих від повені районах області. На даний час реєструються окремі випадки звернень населення за медичною допомогою з приводу кишкових розладів (гастроентероколітів), які між собою не пов’язані територіально, також не зв’язані спільним джерелом і факторами передачі. Протягом 18.08.2008 за даними термінових повідомлень на території області зареєстровано 43 випадки гастроентероколітів, в т.ч. 26 дітей віком до 14 років, та шигельозу - 2 випадки, в т.ч. 2 випадки у дітей; із зони підтоплення госпіталізовано 16 осіб, з них 9 дітей.

Лабораторний контроль об’єктів зовнішнього середовища і, в першу чергу, питної води здійснюється лабораторіями територіальних санепідстанцій та розширені дослідження – лабораторіями облсанепідстанції згідно із складеними графіками.

На даний час в постраждалих населених пунктах продовжуються подвірні обходи бригадами фахівців райміськсанепідстанцій, роботи по дезінфекції джерел децентралізованого водопостачання, ведуться роз’яснювальні роботи серед населення, посилено контроль за об’єктами епідризику в Богородчанському, Снятинському, Коломийському, Калуському, Надвірнянському, Тисменицькому районах, роботи по знезараженню криниць в населених пунктах, де стабілізувався рівень води, проведено відкачування та чистка колодязів. Після спаду рівня води перевіряється організація та здійснення робіт щодо очистки і дезінфекції об'єктів водопостачання, готовність спецавтотранспорту для підвезення питної води та проведена їх паспортизація. Окрім того, спеціалістами санепідслужби області за заявами мешканців проводиться дезінфекція та лабораторні дослідження води криниць, які не були підтоплені.

Посилено контроль за об'єктами громадського харчування і торгівлі. Виявлено факти викидання зіпсованої харчової продукції в лісопосадках, на смітниках, що додатково може спричинити погіршення епідситуації.

Згідно з наказом облСЕС в постраждалих населених пунктах Івано-Франківської області працюють бригади фахівців держсанепідслужби наступних областей з 18.08.08р. по 25.08.08р. Полтавської області; з 26.08.08р. по 01.09.08р. – Сумської області.

Прес-служба МОЗ України

Це цікаво


Реклама

Цікаво

Кіно

Новости от KINOafisha и TVgid
Загрузка...
Загрузка...

Рекламна інформація

Підписатися

Погода на Прикарпатті

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

Новини

Новини України

На правах реклами

Гороскоп